Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
   Kontakt
ZGODZIO.PL
 
ul. Młodzieńcza 11A
03-655 Warszawa
Tel : (22) 677 86 60
Fax : (22) 744 00 77
e-mail : info@zgodzio.pl
 
więcej >>
   Zaufali nam
 

Seria ploterów solwentowych SolJet Pro III umożliwia bezpośredni druk na materiałach niepowlekanych. Wbudowany system podgrzewania stołu znacznie skraca czas schnięcia atramentu na bannerach i foliach. Wydruki nie wymagają laminacji,a ich odporność na UV i wilgoć w warunkach zewnętrznych przekracza 3 lata. Ploter drukuje z maksymalną prędkoącią do 41 m2/h przy rozdzielczości 360 dpi. Rozdzielczość tą stosuje się do druku bannerów, grafiki samochodowej czy innych systemów zewnętrznej prezentacji. Do zastosowań wewnętrznych gdzie potrzebna jest jakość fotograficzna Roland proponuje rozdzielczość 1440 x 1440 dpi ze zmienną kroplę.

 

1

Sprawdzone atramenty
Atramenty współpracują z zintegrowanym systemem grzewczym agresywnie wdzierając się w strukturę materiału. Zastosowany system stałego zasilania w atrament sprawia, iż koszty wydruków schodzą do 3,5-5 zł za 1m2 przy 720 dpi.

Druk i cięcie
Model SC-545ex jest połączeniem plotera drukującego o wysokiej wydajności i jakości druku z modułem plotera tnącego sprawdzonym w ploterach tnących Roland serii Pro. System optycznego pozycjonowania QuadrAlignTM pozwala na wycinanie nadrukowanych grafik z najwyższą precyzją i powtarzalnością.

Wysoka prędkość

Ploter drukuje z prędkością do 31,5m2/h przy rozdzielczości 360dpi. Standardowa prędkość przy 540dpi to 15m2/h, a przy 720dpi to 7m2/h

Opcje
Opcjonalnie dodawana nawijarka i zewnętrzny stół grzewczy pozwalają na prostszą i szybszą pracę na ploterach Roland SolJet Pro II V. Polecane przede wszystkim dla Klientów, którzy cenią sobie funkcjonalność i bezproblemowe użytkowanie ploterów drukujących.

Zmienna kropla
Technologia druku zmienną kroplą polega na generowaniu przez odpowiednio skonstruowane głowice piezoelektryczne trzech rozmiarów kropli. W zależności od zastosowanej rozdzielczości i rodzaju materiału ploter dobiera odpowiedni rozmiar kropli aby wyeliminować puste przestrzenie między kroplami oraz nie dopuścić do ich zachodzenia na siebie. Ploter jest tak precyzyjny, że druk z dużą prędkością nie stanowi problemu przy nakładaniu zmiennych kropel. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie spadają koszty eksploatacji a jakość wydruku jest bez zarzutu.

Opadanie kropli
Ploter precyzyjnie kontroluje opadanie kropli atramentu podczas posuwu głowicy i przesuwu papieru nawet przy tak wysokiej rozdzielczości jak 1440 x 1440 dpi. Roland wyposażył ploter w najnowsze technologie. Druk zmienną kroplą i cyfrowe sterowanie silnikiem posuwu papieru zasadniczo wpływają na podniesienie jakości druku, która do tej pory była poza możliwościami druku ploterów solwentowych.

Połączenie z komputerem
Ploter wyposażony jest w kartę sieciową 100 BASE-TX/10 BASE-T umożliwia ona podłączenie do sieci i transmisję danych z prędkością 1.1 Mb/sec.

Program RIPujący
Dołączony sterownik do Windows umożliwia druk bezpośrednio z popularnych aplikacji graficznych. Wystarczy tylko wybrać drukarkę i po chwili na ploterze pojawi się wydruk. Jeżeli operator potrzebuje większej kontroli nad maszyną wówczas może skorzystać z dołączonego programu ROLAND VersaWorksTM. Umożliwia on przeskalowanie, panelowanie, wybór profilu kolorów, ustawianie kolejki prac do druku oraz ustawienie tzw. layout. Program odczytuje pliki formatu: TIFF, JPEG, EPS, PS, PDF 1.5 i DCS 2.0.

Energy Star®
Roland otrzymał certyfikat Energy Star® międzynarodowego programu wspierającego środowiska biznesu i indywidualnych odbiorców w dążeniu do nie zatruwania środowiska i oszczędzania naturalnych zasobów ziemi. Certyfikat zapewnia, że VersaCamm pracując pobiera małe ilości energii dodatkowo ograniczając koszty.

8